Kredyty technologiczne

Blog dla przedsiębiorców

Czym jest consulting?

Firmy consultingowe świadczą usługi z zakresu doradztwa, w zależności od firmy może być to jedna określona dziedzina np. zarządzanie zasobami ludzkimi lub kilka bardzo różnorodnych dziedzin, z której każdą reprezentuje grono ekspertów, których wiedza i doświadczenie są z nią ściśle związane.

Przykłady usług consultingowych:

  • porady związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi – szczególnie przydatne w przypadku większych przedsiębiorstw, które zatrudniają dużą ilość ludzi. Konieczne jest tu nie tylko zarządzanie obecnymi pracownikami i organizowanie szkoleń, ale i rekrutowaniem nowych osób.
  • wdrażanie nowoczesnych technologii lub rozwiązań z zakresu IT – pomoc w wybraniu najlepszego dla naszego przedsiębiorstwa rozwiązania
  • doradztwo z zakresu inwestycji, wprowadzania nowych produktów lub usług i wszelkich dużych innych zmian, które są dla rozwoju naszej firmy istotne. Consulting Poznań (więcej: http://www.strategor.pl/jak-doradzamy/) pomaga w ograniczeniu ryzyka związanego z inwestycją lub zmianami w firmie
  • porady związane z zarządzaniem firmą i działaniami marketingowymi oraz PR
  • pomoc w pozyskiwaniu dotacji, przygotowywaniu odpowiedniej dokumentacji, biznesplanów i analiz finansowych

Kto powinien skorzystać z usług consultingowych?

Prawdą jest, że z usług firmy consultingowej skorzystać może każdy przedsiębiorca, niezależnie od wielkości firmy i branży w której działa, gdyż korzyści z tym związane są ogromne, a ogólnie pojęty consulting obejmuje wiele dziedzin związanych z prowadzeniem firmy.

W firmach consultingowych pracują eksperci, którzy dzięki posiadanemu specjalistycznemu wykształceniu i doświadczeniu zawodowemu, są w stanie wspomóc nas w efektywnym zarządzaniu firmą i podejmowaniu najlepszych dla nas decyzji. Pamiętajmy też, że firma consultingowa zobowiązana jest do dochowania pełnej dyskrecji odnośnie informacji pozyskanych w trakcie świadczenia usług doradczych.

Wpis w kategorii: Consulting, Rozwój firmy

Tagi: , ,

Comments are closed.