Kredyty technologiczne

Blog dla przedsiębiorców

Przedsiębiorco, inwestuj w technologie!

Każdy przedsiębiorca, który chce, by jego firma była nowoczesna i konkurencyjna, nie tylko na rynku krajowym, ale i zagranicznym, nie ma wyboru: musi inwestować w technologie! Według przewidywań, przyszłość będzie należeć do tych firm, które są elastyczne, nowoczesne i podążają za wciąż rozwijającą się technologią.

Każdy przedsiębiorca, który chce, by jego firma była nowoczesna i konkurencyjna, nie tylko na rynku krajowym, ale i zagranicznym, nie ma wyboru: musi inwestować w technologie!

Autor zdjęcia: Idaho National Laboratory

Tym co zazwyczaj odstrasza przedsiębiorców są duże koszty związane z zakupem nowoczesnych technologii lub wdrożeniem własnej. Warto jednak wiedzieć, że Bank Gospodarstwa Krajowego dysponuje ogromnymi (liczonymi w milionach) środkami, które przeznaczone są na dofinansowania dla przedsiębiorców inwestujących w nowe technologie. Co ciekawe, wciąż niewielu przedsiębiorców z takich możliwości korzysta, przez co rok rocznie spora część środków pozostaje niewykorzystana.

Jak zdobyć dofinansowanie dla firmy?

Szansę na kredyt technologiczny mają te firmy, które przedstawią projekt dotyczący innowacyjnej technologi, która zwiększy moc produkcyjną firmy, a także zwiększy jej konkurencyjność, na rynku krajowym i zagranicznym. Ważne jest, by technologia była stosunkowo nowa na rynku, a więc w praktyce nie starsza niż 5 lat.

Pod uwagę brane są wyłącznie te firmy, które mają siedzibę na terenie Polski i zaliczają się do mikro, małych lub średnich przedsiębiorstw. Konieczne jest także posiadanie zdolności kredytowej oraz wkładu własnego.

W ułożeniu biznesplanu oraz uargumentowaniu złożonego wniosku, wspomóc nas może profesjonalna firma doradcza. Pomoc profesjonalistów znacznie zwiększa szansę firmy na pozyskanie kredytu technologicznego, bowiem przy skomplikowanych procedurach łatwo o uchybienie, które skutkować może odrzuceniem wniosku.

Niektóre z firm doradczych oferują również pomoc przy opracowywaniu nowoczesnych technologii. Dzięki profesjonalnemu doradztwu będziemy mieć pewność, że dana technologia rzeczywiście zwiększy zyski naszej firmy.

Wpis w kategorii: Kredyty - procedura pozyskiwania

Tagi: , ,

Comments are closed.