Kredyty technologiczne

Blog dla przedsiębiorców

Weź kredyt i działaj na własną rękę

Wszyscy bardzo dobrze wiemy, co to znaczy pracować lub działać w jakikolwiek inny sposób pod presją otoczenia. Stres związany z chęcią wykazania swoich umiejętności, kompetencji i sprawności działania łączy się z potrzebą zachowania profesjonalizmu i zachowań świadczących o wysokiej kulturze osobistej, która w kontaktach biznesowych odgrywa niemałą rolę.

Konkretnym wsparciem innowacyjności danej firmy w zakresie jej działań na polu produkcyjnym, może być kredyt technologiczny

Autor zdjęcia: zempt

Presja bierze się z różnych przyczyn. Nieraz jest to narzucenie sobie samokontroli wskutek dostrzeżonych błędów działania lub niewystarczająco dobry efektów, które mogłyby być lepsze i bardziej satysfakcjonujące.

Kiedy wiesz, że możesz więcej

W sytuacji, gdy zna się dobrze własne możliwości i ograniczenia, chęć dążenia do jeszcze lepszych rezultatów stawia wysoką poprzeczkę nie tylko sobie, lecz także współpracownikom, od których zaczyna się wymagać coraz więcej.

To jest właśnie schemat działania przedsiębiorstw nastawionych na innowację, rozwój i podnoszenie kwalifikacji. Nowe umiejętności, to nowe rozwiązania, nowe technologie to lepsza jakość, a lepsza jakość to więcej zadowolonych klientów. Zadowolony klient, jako cel działań przedsiębiorstwa przyczynia się do rozsławienia jego efektywności, wskutek czego po konkretne produkty przychodzą nowi klienci, a to powoduje zadowolenie i większą efektywność pracy całego zespołu.

Można sobie pomóc

Cały ten proceder może wyglądać łatwiej, sprawniej i skuteczniej, jeśli posiada się wiedzę na temat możliwych do wykorzystania ofert dających szansę rozwoju firmie lub przedsiębiorstwu spełniającemu określone warunki.

Konkretnym wsparciem innowacyjności danej firmy w zakresie jej działań na polu produkcyjnym, może być kredyt technologiczny, czyli propozycja dedykowana z ramienia Banku Gospodarstwa Krajowego tym przedsiębiorcom, którzy:

  1. Posiadają zdolność kredytową;
  2. Spełniają warunki statusowe mikro, małego lub średniego przedsiębiorstwa;
  3. Prowadzą działalność z siedzibą znajdującą się na terytorium państwa polskiego;

Możliwość udzielenia kredytu oraz jego późniejszej częściowej spłaty (czyli umorzenia) ustalana jest przez bank kredytujący, do którego środki na tego typu kredyty spływają z BGK.

Kredyt technologiczny jest szansą na unowocześnienie procesów technologicznych w danej firmie, dzięki którym może ona wdrożyć w życie nowe rozwiązania, dające możliwość produkcji wyrobów znacznie udoskonalonych lub wykazujących całkiem nową jakość.

 

Wpis w kategorii: Rozwój firmy

Tagi: , , ,

Comments are closed.